iChannel2 Automation
iChannel2 Automation
Complete Automation solution for Television, in 1U...
Dayang iChannel2 ile hem bir rejide hem de ana kumanda da ihtiyaç duyduğunuz tüm IT otomasyon özellikleri tek bir sistemde tümleşik olarak kullanıma hazır.
Programlanabilir kayıtçı girişleri ve playout çıkışları, KJ ve sabit ve hareketli logo bindirme, akanyazılar, saat, hem SD hem HD formatında bilinen tüm dosya formatları ve kodekleri destekleme, canlı yayın ve DVE özellikleri, dahili 4X4 video matriks, esnek playlist hazırlama ve yayın akışı düzenleme, otomatik klip kalite kontrolü ve ses seviyesini otomatik düzeltme, birebir sistem yedekleme, N+M sistem yedekleme, tablet aracılığı ile kontrol ve bir çok ek özelliklik.
Tüm bunların hepsi 1U luk tümleşik bir sistemde kullanıma hazır.
Dayang iChannel 2 tümleşik tek bir sistemde, aynı anda hem yayın kaydı almayı, hem birden fazla klibi aynı anda oynatmayı, bu playout kanalları üzerine istediğiniz zellikte KJ, Logo, Saat, Akanyazı bindirmeyi, giriş sinyalini doğrudan ya da DVE olarak yayına vermeyi desteklemektedir. Dayang iChannel 2, sahip olduğu yedekli çalışma özellikleri olan RAID disk yapısı, yedekli güç kaynağı, birebir yedekli çalışan sunucu sistemi ya da N+M yedekli çalışna sunucu sistemi olanakları ile her türlü kesintisi yayın özelliklerini destekliyerek sizi yarı yolda bırakmıyor.
Dayang iChannel 2, reji kullanımında birden çok playout ve kayıt kanalını aynı sistemde destekliyor. Böylece aynı anda farklı klipleri farklı kanallarda oynatırken reji çıkışının kaydını da aynı anda alabiliyordsunuz. Klip oynatmada durdurma, başa alma, klip ya da klip gruplarını döngüye alma, klibi trimleme vb. bir çok uygulamayı basit ve etkin kullanıcı arayüzünde destekliyor. Hem oynatılan klipleri hem de kayıt girişini bilgisayar ekranında izleyebiliyorsunuz. Ayrıca yayın içeriğine uygun olarak hazırlanmış KJ, logo, saat vb. grafik öğeleri de doğrudan yayına vermek mümkün oluyor.
Dayang iChannel 2, ana kumanda kullanımında da birden çok playout ve kayıt kanalını aynı sistemde destekliyor. Böylece aynı anda farklıyayın listeleri farklı kanallarda oynatırken ihtiyaca uygun olarak bir harici kaynağın kaydını da aynı anda alabiliyordsunuz. Esnek playlist hazırlama ve yayın listelerini oynatma özelliklleri ile klipler yayına uygun olarak belirlenmiş sıralarda, önceden belirlenmiş saatlerde yayına verilebiliyor, ayrıca klipler bölünerek aralara reklam tanıtım vb klipler istenildiği şekilde insert edilebiliyor. Ana kumanda kullanımında istendiğinde sistem girişine girilen reji yayınına canlı olarak hem tam ekran hem de DVE olarak geçiş yapabliyor. Birebir yedekli çalışma olanakları ile de gerektiğinde ana kumanda yayın sistemi birebir yedeklenebiliyor. 4X4 Video Matriks opsiyonu ise ana kumanda da yayın akışının tamamen Dayang iChaneel 2 aracılığı ile yapılmasına olanak sağlıyor ve ek bir resim seçiciye gereksinimi ortaan kaldırıyor. Yayın listesinin yayınında listeye her türlü müdahale olanağı sağlanıyor; klip oynatmada durdurma, başa alma, klip ya da klip gruplarını döngüye alma, klibi trimleme vb. bir çok uygulamayı basit ve etkin kullanıcı arayüzünde destekliyor Böylece son dakika değişikliklerini destekleyen esnek bir akış sağlanmış oluyor. Hem oynatılan klipleri hem de kayıt girişini bilgisayar ekranında izleyebiliyorsunuz. Ayrıca yayın içeriğine uygun olarak hazırlanmış KJ, logo, saat vb. grafik öğeleri de doğrudan ve yayın akışına uygun olarak yayına vermek mümkün oluyor.
Dayang iChannel 2, yayın için hazırlanan tüm kliplerin yayın kalitesini yayın öncesinde otomatik olarak kontrol ediyor, böylelikle yayına gönderilen her klibin görüntü ve ses kalitesinin uygun olduğundan emin olabiliyorsunuz. Görüntüde siyah, colorbar, bozulma vb. var ise, ses te boşluklar ya da bozlulma var ise bunlar operatöre uyarı olarak iletiliyor. Ayrıca yayın sırasında her bir klibin ses seviyesi yayın standardına uygun olarak şekilde gerekirse otomatik olarak düzeltiliyor.
Dayang iChannel 2 ile sağlanan tüm bu özellikler hem SD hem de HD standartlarında bilinen tüm dosya formatları (AVI, MPG, MXF, WMV, MOV, GXF) ve tüm kodeklerde (DV, DVCPro, HDV, MPEG-2, MPEG-4, DNxHD, AVC-Intra) destekliyor. Prodüksiyon altyapınız ne olursa olsun, sahip olduğunuz her türlü klibi doğrudan kullanmanızın önünde bir engel bulunmuyor.
Dayang iChannel 2 ayrıca stream tabalı TS ve ASI kayıt ve playout seçeneklerini de içeriyor.
Bütünüyle entegre bir altyapı sunan Dayang iChannel 2 ürünü ile, en yüksek kalitede reji yapmak, kayıt almak, ana kumanda yayını gerçekleştirmek, yüksek güvenlikli, esnek ve basit kullanımlı ve düşük bütçeli bir yatırımla mümkün olmaktadır.

Eksiksiz Yayın Otomasyonu Uygulaması, iChannel 2 en uygun seçenek...

Dayang iChannel2 ürünü ile ilgili tanıtım videolarını http://www.youtube.com/user/prosavetv
adresinden izleyebilirsiniz.


Visuals